3nDizayn.NET | Gemlik Web Tasarım | İşim Gücüm Tasarım | Samsung Flow Nedir ?
2255
post-template-default,single,single-post,postid-2255,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,

Blog

 
Yayınlayan hasansengun Kategori : Pratik Bilgiler

Samsung Flow Nedir ?

Herkese merhaba ,

Yeni bir yazı ile sizlere samsung’un yeni servislerinden olan ‘Flow’ hizmetinden bahsetmek isitiyorum.

Teknoloji devi Samsung’un çok uzun zamandır mobil cihaz, akıllı saat, bilgisayar ve televizyon ürünlerini çeşitli içerik aktarımları için birbirine bağlama çalışmaları yaptığı biliyoruz. Hepiniz bildiği ve tecrübe edindiği üzere daha önce Samsung All Share ile bu yola adım atan samsung daha sonra bu hizmetini Samsung Link olarak değiştirdi.

Samsung’un yeni tanıttığı bu platform Flow adını taşıyor ve Apple’ın Continuity özelliğine benziyor. Flow ile birbirine tanıttığınız cihazlar arasında içerik paylaşımı, gelen çağrıların aktarımı, döküman üzerinde farklı cihazlardan düzenleme yapabilme şeklinde pek çok fonksiyonu yerine getirmek mümkün.

Peki Samsung Flow Nedir ?

Samsung akıllı telefonları, tabletleri, dizüstüleri ve televizyonlarında veri aktarımını ‘flow’ adını verdikleri uygulama ile kullanıcılarına sunulacak. Cihazlar arasında geçiş yapın ve kaldığınız yerden devam edin işte olay bu 🙂
Flow üç farklı özellikten oluşuyor. Transfer, Defer ve Notify. Transfer ile bir cihazda başladığınız içerik izleme veya döküman düzenleme başka bir cihazda devam edebiliyorsunuz. Defer ile bir çalışmayı sonradan yeniden dönmek üzere sık kullanılanlara kaydedebiliyorsunuz. Notify ise tüm bağlantılı cihazlarda bildirimlerin görülebilmesini sağlıyor. Flow şu anda davetiye usulü beta sürecinde.

Apple kullanıcılarının oldukça memnun olduğu cihazlar arasında bluetooth ya da kablo olmaksızın her türlü fotoğraf, belge, arama ve mesajlaşmanın diğer bir Apple cihazınızda bulunması hizmetinden artık Japon teknoloji devi Samsung kullanıcıları da yaralanacak.

Rekabet Güzeldir 🙂

Yorum Yaz